Vom 17. 11. 2018 – 24. 11. 2018 hatte die Klasse 4F kroatische Gäste unserer Partnerschule in Zagreb, OŠ Dr. Ivan Merz, zu Besuch. Die Woche stand unter dem Motto „Hundert –  Sto“.

Od 17. studenoga do 24. studenoga ovoga ljeta je bilo ukupno 12 hrvatskih školaric i školarov sa svojom profesoricom iz nimškoga jezika, Yvonnom Jurin, i s direktorom škole, Juricom Šperandom, na pohodu Saveznoj gimnaziji u Željeznom. Pokidob da se ovo ljeto svečuje 100. obljetnica postojanja Republike Austrije, su se školarice i školari bavili temom „100tokom cijeloga tajedna.

Dica su nešto saznala o 100-ljetnoj povijesti Republike Austrije, a uz to su svi učitelji, ki su sudjelovali pri razmjeni, upleli gradivo uz broj 100 u svoju nastavu.

Slijedi doslovna anonimna povratna informacija jedne školarice iz Hrvatske:

„U Austriji je bilo predivno. Razred u kojem sam boravila je jako velikodušan, drag, prijateljski nastrojen, zabavan i zanimljiv. Žao mi je što se već vraćam u Hrvatsku. Ne mogu dočekati vrijeme Austrije u Hrvatskoj. Profesori su bili dragi, otvoreni i trudili su se da sati bidu zanimljivi (i uspjeli su).
Austrija je predivna država.
Ljudi su jako dobri i pristojni, a i prostor unutar države je jako lijep.
Škola Austrijanaca je vrlo velika. Jako mi se svidjelo što su ljudi u razredu tako složni i veseli. Nadam se da ću održati ova divna prijateljstva sa svima koje sam upoznala. Želim se zahvaliti i obećati Vam da ovo iskustvo pamtim zauvijek!“

Sve ovo iskustvo ne bi bilo moguće prez angažiranih profesoric i profesorov, ki dobrovoljno u slobodno vrime sudjeluju, prez strpljivih roditeljev, ki isto imaju čuda djela s nepoznatimi gosti iz inozemstva, ni prez ljudi i organizacijov ki su pripremni financijelno podupirati ovu vrst projektov. Sponzori su ovput bili:

Energie Burgenland, školski roditeljski tanač i, naravno, roditelji, ki su zaistinu ljubezno primili goste iz Hrvatske.

Schreibe einen Kommentar